Szyby meblowe

Szyby w meblach dodają elegancji i mają duże walory użytkowe. Chronią przed kurzem pozwalając obejrzeć przedmioty leżące na półkach: kieliszki, porcelanę, zastawę stołową a może kolekcję aniołków lub zapalniczek. Przeszklone kredensy, gabloty, witryny to już standard od wieków. Nowoczesne kuchnie nie mogą obejść się bez przeszklonych szafek.

Czym kierować się przy wyborze szkła do mebli? Walorami użytkowymi i wyglądem.

Szyby bezbarwne, całkowicie przeźroczyste mają wartość ponadczasową. Komponują się doskonale zarówno z antykami jak i z supernowoczesnymi wnętrzami.

 

Szyby są niemal niezauważalne, pozwalają doskonale widzieć wnętrze mebla, ale dodają blasku.

 

Szyby barwione (na przykład antisol) dają podobny efekt ale nieco trudniej jest dostrzec wnętrze szafki. Występują w kilku kolorach, z których najpopularniejsze są brązowy i grafitowy. Możemy je stosować gdy zależy nam na kolorystycznej harmonii albo gdy chcemy nieco dyskretniej prezentować zawartość witryny.

 

Naturalne walory szkła można podkreślić stosując fazowanie. Ten ozdobny szlif powoduje grę świateł na obrzeżach i jest w zasadzie konieczny dla mebli zabytkowych albo stylowych. Równie dobrze komponuje się ze wzornictwem nowoczesnym.

 

Szkło matowe łączy efektowny blask szkła z dyskrecją. Wnętrze mebla jest niemal niewidoczne.