Kabiny prysznicowe

 

 

 

Pobierz katalog kabin prysznicowych Szkło-Techu.

Kabina prysznicowa na indywidualne zamówienie jest jak uszyty na miarę garnitur. Pasuje idealnie.

 

Zalety>>   Szkło>>   Okucia>>  Rodzaje>>   Brodzik>>   Szczelność>>   Montaż>>

 

Zalety

Standardowe kabiny mogą nie pasować do nietypowych łazienek. Idealnym rozwiązaniem jest wtedy dopasowanie wymiarów i kształtu do zastanych warunków. Kabina na wymiar wpasuje się idealnie w dostępne miejsce. Natomiast duża i reprezentacyjna łazienka nabierze splendoru po zamontowaniu nietypowego, indywidualnie zaprojektowanego rozwiązania strefy kąpielowej. Możliwości i dostępne wzornictwo są ogromne.

powrót na górę strony>>

Szkło

Większość kabin prysznicowych w Kielcach zamontowanych przez Szkło-Tech wykonana jest ze szkła hartowanego grubości 8 mm. Jest to ciężkie, bardzo wytrzymałe szkło, które daje poczucie solidności. W szczególnych przypadkach polecamy szyby cieńsze, grubości 6 mm, również hartowane. Oprócz szkła bezbarwnego, przeźroczystego można stosować matowe albo barwione w masie. Innym rozwiązaniem dekoracyjnym może być użycie szyb laminowanych, co daje nieograniczone możliwości wzornicze, łączenie ze stosowaniem skomplikowanych grafik i fotografii. Mozliwe jest również klasyczne i eleganckie piaskowanie wzorów.

Ściany strefy kąpielowej również mogą być wyłożone szkłem. W Szkło-Techu stosujemy w łazienkach takie same rozwiązania jak na ścianach w kuchni. Wszelkie materiały zalaminowane między szybami stają się wodoodporne. Dotyczy to tekstyliów, tapet, fotografii a nawet naturalnego forniru.

Szkło w łazience warto zabezpieczyć preparatem ClearShield. To rozwiązanie jest stosowane przez poważnych producentów kabin. Zabezpiecza ono szkło przed starzeniem się, spowalnia odkładanie się kamienia i ułatwia pielęgnację. Nasze doświadczenia wskazują, że usunięcie z szyby osadu z twardej wody wymaga jedynie przetarcia wilgotną szmatką.

powrót na górę strony>>

Okucia

Stosujemy standardowe okucia. Są to solidne, masywne profile, zawiasy i uchwyty, których trwałość szacuje się na wiele lat. Niektóre są bardzo zaawansowane technologicznie, co przekłada się na duży komfort użytkowania. Dostępne są również systemy przesuwne.

powrót na górę strony>>


Rodzaje

Szklane ścianki stałe. Nie ma drzwi, nie ma zatem zapory dla pryskającej wody. Częściową ochronę stanowi szyba. Najlepiej sprawdzają się, gdy mają duże wymiary, aby woda pozostawała w ich obrębie. Stąd i łazienka powinna być duża.

Kabiny z drzwiami na zawiasach sprawdzają się bardzo dobrze, jednak wymagają miejsca na otwierające się skrzydło. Ten problem może być rozwiązany dzięki zastosowaniu okuć parawanowych – drzwi się składają

Kabiny z drzwiami przesuwnymi również dobrze funkcjonują, ale systemy mocowań są droższe niż para zawiasów.

powrót na górę strony>>

Brodzik

Może być, ale nie jest to konieczne. Szkło-Tech montuje kabiny prysznicowe na brodziku albo bezpośrednio na podłodze. Nasi klienci często wybierają to drugie rozwiązanie.

powrót na górę strony>>

Szczelność

Kabina prysznicowa to nie akwarium. Jej szczelność jest zawsze ograniczona. W zależności od oczekiwań klientów montujemy uszczelki, które niemal likwidują problem wyciekającej wody, lub pozostawiamy samo szkło. To drugie rozwiązanie jest bardziej eleganckie,ale nieco mniej praktyczne. Stosujemy też uszczelnienia silikonowe do ścian i podłóg. Filigranowy próg z profilu metalowego uniemożliwia wyciekanie wody pod spodem.

powrót na górę strony>>

Montaż

Nasi montażyści zawsze sami dokonują pomiarów na miejscu. W ten sposób Szkło-Tech bierze całkowitą odpowiedzialność za poprawność pomiarów i montażu. Nie przyjmujemy obmiarów od klientów.

powrót na górę strony>>